Животен стил, Хороскоп и Нумерологија

Хороскоп според Маите - Muwan

19 јули, 03:04

 

 

 

 

 

 

Muwan: родени од 2 до 21 мај

Значење на симболот: Був, Бог на дождот и облаците, оган

Карaктеристики на личноста: Лицата родени во знакот на Muwan се силно поврзани со огнот и водата. Периодот на грмотевици и молњи ги соединува огнот и водата, па бурата им дава моќ на овие лица. Бувот е нивното заштитно животно. Оваа птица има способност за визии, исто како и лицата родени во овој знак. Тие се трагачи по вистината и многу лесно можат да ја пронајдат и видат вистината околу нив.


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 1506 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

8 Декември

8 Декември

Во 1980 година, поранешниот член на Битлси, Џон Ленон бил застрелан од непознат напаѓач.

© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус