На денешен ден

26 Септември

26 септември, 00:01

Во 1981 година е родена Серена Вилијамс, американска тенисерка рангирана на првото место на WTA листата.

Својата професионална кариера ја започнува во 1995 година на 14 години. Од 1999 година до денес Серена Вилијамс е вистински победник на теренот, освојувајќи постојано место меѓу 10-те најдобри тенисерки во светот.

Воедно, Серена е носител и на епитетот Најстарата најдобра тенисерка во светот.


автор: Stojkoska Monika

Оваа вест е прочитана 942 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус