Најдобрите карактеристики на Стрелецот

09 јануари, 03:44

Стрелците се прекрасни знаци со толку многу добри карактеристики, што ќе помислите дека се совршени.

Секој хороскопски знак има свои добри, но и лоши страни.

Сепак, ова е период на Стрелецот, па ќе се задржиме само на добрите страни на овој моќен знак.

 

Стрелците се чесни, искрени, великодушни. Може да им се верува и слободно може да се потпрете на нив.
Тие се многу праведни, подготвени се дури и да станат бунтовници, само во интерес на правдата.
На животот гледаат позитивно, дури и во тешки ситуации во кои некои други би ја изгубиле вербата и надежта.
Сакаат да патуваат, да истражуваат, нивниот ум е секогаш отворен за нови нешта.

Стрелците се скромни личности и најчесто се силно религиозни. Тие се верни сопружници и добри родители.
Имаат силна волја и добро се организирани, па затоа одлично се снаоѓаат во работата на разни проекти, а имаат и способност многу брзо и лесно да се справат со нешта кои не им се сосема познати.

Благодарение на сите овие позитивни карактеристики, Стрелците може да бидат одлични наставници, социјални работници, а одлично ќе се снајдат и како лица за односи со јавноста и маркетинг агенти.

Толку добри карактеристики што сигурно ќе посакате да имате некој Стрелец во вашиот живот!

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 7711 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

14 април

14 април

На денешен ден се навршуваат 17 години од смртта на Видое Подгорец, еден од најплодните македонски писатели, поет, романсиер, патописец и раскажувач.

© 2024 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус