Занимливост, Убави нешта

Најубавите места на планетата Земја

12 март, 06:41

Фотографијата има моќ да ве однесе далеку, на места за кои не сте ни сонувале дека постојат, во градови кои како да се од приказните и природа која како да е насликана од најголемите уметници.

Некои од овие чудесни места се плод на човечката рака, но повеќето се творби на природата, природни богатства кои потсетуваат на бајките, самовилите, пленат со убавината и зрачат со посебна енергија.

 

Ова се само дел од најубавите места на планетата Земја.

Алесунд – Норвешка

Цветната градина – Холандија

Оризови полиња – Кина

Пештерата Скафтафели – Исланд

Тиантан Буда – Хонг Конг

Тиркизното Езеро – Кина

Водопад – Орегон

Водопадот Бисер – Кина


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 7724 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

18 Септември

18 Септември

Во 1961 година е роден Џејмс Гандолфини, американски актер. Џејмс Гансолфини или познат како Тони Сопрано, по својата улога во телевизиската серија „Сопранови“.

© 2020 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус