Позитива, Мисли

Најважното нешто кое можете да го направите за себе

14 ноември, 10:35

Оној кој престанува да учи е стар, без разлика дали има дваесет или осумдесет години.

Најважното нешто кое можете да го направите за себе е да го одржувате вашиот ум млад, без оглед на годините.

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 1471 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

1 Јули

1 Јули

Во 1967 година во Куманово е роден Тони Михајловски, македонски актер, водител и шоумен. 

© 2020 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус