Направете часовник по ваш вкус

18 јуни, 06:31

Ако имате часовник кој ви е многу драг и многу ви значи и кој ви побудува пријатни спомени кога ќе го погледнете, бидејќи ви е подарок од некоја многу блиска личност, но кој не можете повеќе да го носите, бидејќи ремчињата се оштетени, не очајувајте, постои решение на проблемот.

Сѐ што ви треба за да му го вратите претходниот сјај на часовникот е марама, која веќе подолго време не ја носите. 

Најпрво отстранете ги старите ремчиња и на нивно место, како што е прикажано на сликата вметнете ја марамата, која претходно малку треба да се засука.

Марамата може да биде кратка, но може да биде и подолга, па истовремено ќе добиете и часовник и моден и уникатен детаљ.

Верувајте со ваков часовник ќе бидете единствени и ултра модерни.

Со мал труд реализирајте ги сите ваши и идеи и замисли и секогаш бидете уникатни и единствени.

napravete casovnik po vas vkus, casovnik so marama, casovnik, направете часовник по ваш вкус, часовник со марама, часовник


автор: Jakimova Jasmina

Оваа вест е прочитана 2628 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

9 август

9 август
Свети Климент Охридски оставил големо книжевно богатство. Автор е на поучните слова „Св. Ѓорги”, „Св. Тома” и „Св. Антониј”, како и слова посветени на Богородица и
© 2020 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус