Позитива, Мисли

„Не постојат граници“ – Брус Ли

24 јули, 06:35

„Ако постојано си поставувате граници до кои можете да одите, тоа ќе го правите до крајот на животот. Ќе навлезе во вашата работа, во вашиот морал, во вашето битие. Границите не постојат. Постојат само висорамнини кои треба да ги преминете, но вие ќе застанете и ќе стоите далеку од нив. И да ве убие, нема да преземете ништо. Секој човек мора постојано да го надминува своето ниво.“ - Брус Ли

 


автор: Stojkoska Monika

Оваа вест е прочитана 1298 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

9 август

9 август
Свети Климент Охридски оставил големо книжевно богатство. Автор е на поучните слова „Св. Ѓорги”, „Св. Тома” и „Св. Антониј”, како и слова посветени на Богородица и
© 2020 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус