Неодоливи мечиња што гушкаат

01 септември, 00:03

Ако сте од оние луѓе кои постојано се во потрага по нешто ново и досега не видено, тогаш статијава е токму за вас.

Отсекогаш сите сакаме нашите најблиски да ги изненадиме со нешто ново и иновативно, нешто не само што ќе биде добро за јадење, туку нешто што ќе биде и добро на изглед.

Идејата која денес ние ја споделуваме со вас, со сите во светот неодамна ја сподели француската готвачка Maa Tamagosan.
Имено станува збор за благи колачиња - мечиња (но формата може да биде по ваша желба) и постапката како тие се подготвуваат.

Секој може да направи вакви неодоливи мечиња кои гушкаат, па дури и најмалите, во тоа сум сосема сигурна.

За составот на смесата оставаме на вас да одлучите, подгответе ја како што вие сакате. Таа може да биде од мелени бисквити и млеко, мелени желе бонбони и што ви душа сака, само важно е она што ќе се стави помеѓу рачињата на мечињата да биде нешто што не се топи.

Ако поради здравствени причини (алергија и слично) не можете да ставите бадеми, кикири или индиски оревчиња, можете да ставите тврди бонбони.
Важно е на крајот да добиете слатки мали мечиња или други форми кои ќе ги израдуваат најмалите, а сигурна сум и оние повозрасните.

Следете ја постапката која чекор по чекор е илустрирана на секоја фотографија и самите направете ги овие неодоливи слатки колачиња.

Неодоливи мечиња што гушкаат, Neodolivi mecinja sto guskaat, zivoten stil, napravi sam, kolacinja, mecinja, животен стил, направи сам, колачиња, мечиња

Неодоливи мечиња што гушкаат, Neodolivi mecinja sto guskaat, zivoten stil, napravi sam, kolacinja, mecinja, животен стил, направи сам, колачиња, мечиња

Неодоливи мечиња што гушкаат, Neodolivi mecinja sto guskaat, zivoten stil, napravi sam, kolacinja, mecinja, животен стил, направи сам, колачиња, мечиња

Неодоливи мечиња што гушкаат, Neodolivi mecinja sto guskaat, zivoten stil, napravi sam, kolacinja, mecinja, животен стил, направи сам, колачиња, мечиња

Неодоливи мечиња што гушкаат, Neodolivi mecinja sto guskaat, zivoten stil, napravi sam, kolacinja, mecinja, животен стил, направи сам, колачиња, мечиња

Неодоливи мечиња што гушкаат, Neodolivi mecinja sto guskaat, zivoten stil, napravi sam, kolacinja, mecinja, животен стил, направи сам, колачиња, мечиња

Неодоливи мечиња што гушкаат, Neodolivi mecinja sto guskaat, zivoten stil, napravi sam, kolacinja, mecinja, животен стил, направи сам, колачиња, мечиња

Неодоливи мечиња што гушкаат, Neodolivi mecinja sto guskaat, zivoten stil, napravi sam, kolacinja, mecinja, животен стил, направи сам, колачиња, мечиња


автор: Jakimova Jasmina

Оваа вест е прочитана 3641 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

9 Февруари

9 Февруари

Во 1974 година е родена американската актерка и модел Амбер Валета. 

© 2023 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус