Новитети

Погледнете ја вашата историја на facebook

05 февруари, 13:09

Во пресрет на прославата на десет годишнината од постоењето на досега најпопуларната социјалната мрежа facebook, неколку тимови од компанијата изготвија интересни видео снимки за сите корисници на оваа мрежа.

„Look back” видеата прикажуваат 15 најмногу лајкувани постови, статуси и животни настани за секој корисник на facebook.

Доколку сакате да погледнете кои настани, фотографии и статуси го одбележале вашето постоење на facebook, од самиот почеток кога сте се придружиле кон оваа социјална мрежа, сѐ што треба да направите е да го кликнете линкот кој е најдолу во статијата, да се логирате на facebook и да уживате во фотографиите кои се проследени со релаксирачка музика. 
Спомените ќе се навратат од минатото и вие ќе се чувствувате посебно среќни и исполнети.

Кликнате го линкот и потсетете се на вашето минато!

https://www.facebook.com/lookback


автор: Jakimova Jasmina

Оваа вест е прочитана 1677 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НАЈПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус