Новости

Црвениот тепих на Оскарите

03 март, 12:41

Секоја година церемонијата на доделување на Оскарите привлекува огромно внимание поради трката за најдобар филм, актери и режија, но она што оваа церемонија ја прави толку гламурозна е токму црвениот тепих, односно холивудските ѕвезди кои наголемо се подготвуваат за Оскарите, покажувајќи ги своите елегантни тоалети креирани од најголемите имиња во светот на модата.

Погледнете дел од овогодинешниот гламур на Оскарите.


црвен тепих, оскари, анџелина џоли, бред пит, 12 години роб, мерил стрип, кејт бланшет, пенелопе круз, oskari, moda, prada, dior, crven tepih, мога, прада, диор, живанши
Ејми Адамс, ѕвездата на Американска измама избра креација на Гучи

 

црвен тепих, оскари, анџелина џоли, бред пит, 12 години роб, мерил стрип, кејт бланшет, пенелопе круз, oskari, moda, prada, dior, crven tepih, мога, прада, диор, живанши
Џенифер Лоренс, минатогодишната добитничка на Оскар годинава се одлучи за Диор

 

црвен тепих, оскари, анџелина џоли, бред пит, 12 години роб, мерил стрип, кејт бланшет, пенелопе круз, oskari, moda, prada, dior, crven tepih, мога, прада, диор, живанши
Глен Клоуз елегантна како и секогаш

 

црвен тепих, оскари, анџелина џоли, бред пит, 12 години роб, мерил стрип, кејт бланшет, пенелопе круз, oskari, moda, prada, dior, crven tepih, мога, прада, диор, живанши
Кејт Бланшет, добитничката на Оскар за најдобра женска улога блескаше во креацијата на Армани

 

црвен тепих, оскари, анџелина џоли, бред пит, 12 години роб, мерил стрип, кејт бланшет, пенелопе круз, oskari, moda, prada, dior, crven tepih, мога, прада, диор, живанши
Шарлиз Терон носеше крација на Диор

 

црвен тепих, оскари, анџелина џоли, бред пит, 12 години роб, мерил стрип, кејт бланшет, пенелопе круз, oskari, moda, prada, dior, crven tepih, мога, прада, диор, живанши
Ен Хатавеј и годинава не покажа креативност при изборот на тоалета

 

црвен тепих, оскари, анџелина џоли, бред пит, 12 години роб, мерил стрип, кејт бланшет, пенелопе круз, oskari, moda, prada, dior, crven tepih, мога, прада, диор, живанши
Лупита Најонго, ѕвездата на 12 години роб блесна во креација на Прада


црвен тепих, оскари, анџелина џоли, бред пит, 12 години роб, мерил стрип, кејт бланшет, пенелопе круз, oskari, moda, prada, dior, crven tepih, мога, прада, диор, живанши
Мерил Стрип носи креација на Ланвин иако може да облече било што, самата нејзина појава секогаш е беспрекорно елегантна и совршена

 

црвен тепих, оскари, анџелина џоли, бред пит, 12 години роб, мерил стрип, кејт бланшет, пенелопе круз, oskari, moda, prada, dior, crven tepih, мога, прада, диор, живанши
Можеби не го доби Оскарот, но Сандра Булок сигурно блесна во креацијата на Мек Квин

 

црвен тепих, оскари, анџелина џоли, бред пит, 12 години роб, мерил стрип, кејт бланшет, пенелопе круз, oskari, moda, prada, dior, crven tepih, мога, прада, диор, живанши
Пенелопе Круз никогаш не направила погрешен избор при изборот на тоалета за Оскарите

 

црвен тепих, оскари, анџелина џоли, бред пит, 12 години роб, мерил стрип, кејт бланшет, пенелопе круз, oskari, moda, prada, dior, crven tepih, мога, прада, диор, живанши
Анџелина Џоли во креација на Ели Саб, можеби нејзиниот најдобар избор досега

За споредба, потсетете се како изгледаа ѕвездите на доделувањето на Оскарите минатата година.


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 2298 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НАЈПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус