Позитива, Мисли

Плодовите на животот

09 јуни, 09:20

Срцето е најплодната почва. Сè што ќе засадиш во него – љубов, радост, добрина, простување, омраза..., ќе израсне и ќе даде плод.
Од тебе зависи какви плодови ќе понесеш низ животот.

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 2243 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

9 август

9 август
Свети Климент Охридски оставил големо книжевно богатство. Автор е на поучните слова „Св. Ѓорги”, „Св. Тома” и „Св. Антониј”, како и слова посветени на Богородица и
© 2020 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус