Животен стил, Хороскоп и Нумерологија

Хороскоп според Маите - Pop

19 јули, 03:13

 

 

 

 

 

 

Pop: родени од 26 јули до 14 август

Значење на симболот:Јагуар, поглавица, лидер,

Карaктеристики на личноста: Лицата родени во знакот на Pop се лидери. Јагуарот и поглавицата имаат многу значајно место во културата на Маите и претставуваат голема моќ. Лицата родени во овој знак имаат способност да ги насочат другите, да им дадат правец и визија, а притоа да внимаваат на потребите на другите и да не ги повредат на ниеден начин. Најголемиот дар на овие лица е да ги водат другите.


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 1550 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

8 Декември

8 Декември

Во 1980 година, поранешниот член на Битлси, Џон Ленон бил застрелан од непознат напаѓач.

© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус