Позитива

Најубавите цитати за пријателството

11 мај, 07:05

 

 

 

 

 

 

„Пријателството не е нешто што се учи во училиште, но доколку не го знаете вистинското значење на пријателството, тогаш ништо не сте научиле”.

„Добар пријател е оној кој за тебе ќе најде време кога распоредот му е полн со обврски, но вистински пријател е оној кој воопшто не гледа во распоредот кога треба да најде време за тебе”.

„Добриот пријател е како детелина со четири листа. Тешко е да го најдеш, но среќен си кога го имаш”.

„Пријател е оној кој ја знае песната на твоето срце и ќе ти ја испее кога ти не ќе можеш да се сетиш на зборовите”.

„Вистинскиот пријател ја гледа твојата прва солза, ја фаќа втората и ја запира третата”.

„Секој може да те насмее или расплаче, но само вистинскиот пријател може да те насмее кога плачеш”.

„Можеби не може да го запре невремето, но вистинскиот пријател секогаш ќе ти се придружи на прошетка по дождот”.

„Пријател е оној кој го разбира твоето минато, верува во твојата иднина и те прифаќа токму онаков каков што си во сегашноста”.

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 14848 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

Тиквата – основа за лечење на најтешките заболувања

2019-09-30 06:13:00
Тиквата – основа за лечење на најтешките заболувања
Семките од тиквата имаат значаен терапевтски ефект. Помагаат за уништување на цревни паразити, ги чистат крвните садови, го регулираат нивото на холестерол и ја стимулираат работата на бубрезите.

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

11 Ноември

11 Ноември
На денешен ден, во 1974 година е роден американскиот актер и продуцент Леонардо Ди Каприо.     
© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус