Позитива

Убавината на животот

25 мај, 06:25

Ако засадам семе, тоа ќе израсне во прекрасен цвет.
Ако некого подучам, и тој ќе се стекне со знаење.
Ако некому подарам искрена насмевка, насмевката ќе ми биде возвратена.
Ете во тоа е убавината на животот исполнет со позитивна енергија!

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 2637 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

Есенски декорации од тиква

2019-09-30 13:43:05
Есенски декорации од тиква

Тиквата, костените, желадите и сувите жолти листови се обележја на есента и без нив есента не би била она што е - најромантичното годишно време.

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

11 Ноември

11 Ноември
На денешен ден, во 1974 година е роден американскиот актер и продуцент Леонардо Ди Каприо.     
© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус