Позитива, Мисли

Прекрасен цитат од Боб Марли

17 февруари, 10:00

„Велите дека го сакате дождот, но користите чадор за да се скриете од него.
Велите дека го сакате сонцето, но барате сенка кога ќе засјае.
Велите дека го сакате ветрот, но го затворате прозорецот кога ќе задува.
Затоа се плашам кога велите дека ме сакате мене”.

Боб Марли

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 9952 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

18 Мај

18 Мај
Во 1872 година во селото Влахи, Мелничко, во Пиринска Македонија, денешна Бугарија, е роден Јане Сандански, еден од најистакнатите македонски револуционери, познат и почитуван војвода и одличен раково
© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус