Позитива, Мисли

Прекрасно срце

02 декември, 05:04

Едно прекрасно срце е повредно од илјада прекрасни лица. Вреднувај ги луѓето според нивното срце, не според нивната надворешна убавина.

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 4197 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

19 Мај

19 Мај
Во 1962 година во САД, светски познатата пејачка Мерлин Монро, во чест на 45 - от роденден на тогашниот претседател Џорџ Кенеди, го испеа препевот на песната „Happy Birthday Mr. President”
© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус