Природни лекови

Бања за уморни нозе

06 мај, 07:17

Кога ќе се затопли времето, како да не знаете да најдете време за одмор. Постојаното пешачење предизвикува болки во нозете и измореност. Затоа почестете се со одлична бања за одмор на уморни нозе.

Во подлабок сад за измивање на нозе ставете топла вода, додадете морска сол и неколку капки етерично масло. Се препорачуваат пред сè етерични масла кои имаат антисептичко дејство, и тоа од чајно дрво, лаванда или еукалиптус. Чувајте ги нозете во оваа бања околу 15 минути, секоја вечер пред легнување.

Подарете си момент на уживање кој ќе ви помогне да имате повеќе сила и енергија за нередниот ден.


автор: Stojkoska Monika

Оваа вест е прочитана 2529 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

Есенски декорации од тиква

2019-09-30 13:43:05
Есенски декорации од тиква

Тиквата, костените, желадите и сувите жолти листови се обележја на есента и без нив есента не би била она што е - најромантичното годишно време.

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

11 Ноември

11 Ноември
На денешен ден, во 1974 година е роден американскиот актер и продуцент Леонардо Ди Каприо.     
© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус