Позитива, Мисли

Продолжи кон целта

06 март, 00:36

„Ако застануваш секогаш кога некое куче ќе залае, никогаш нема да стигнеш до целта”.

Никој не вели дека животот е лесен, но ако најдете храброст да ги надминувате секојдневните препреки, секој ден ќе бидете поблиску до целта.

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 1535 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

11 август

11 август

Во 1999 година настанало потполно затемнување на Сонцето какво во Британија не било видено од 1927, а во Европа од 1990 година.

© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус