Мој предлог, Книга

„Рајот може да почека“ - Кели Тејлор

03 јуни, 09:50

Луси Браун е вљубена и среќна девојка која наскоро треба да се мажи за човекот на нејзиниот живот. Но, ден пред нејзината свадба таа умира, и тоа лута без да му каже дека го сака. Тоа ќе ја измачува, па затоа кога ќе дојде пред вратата на рајот, таа се одлучува да остане дух кој ќе шета по својата сродна душа на земјата, наместо да остане вечно во рајот. Кога ќе се врати на земјата ќе се соочи со предавство од нејзината најдобра пријателка, која ќе се обиде да го освои Ден, нејзиниот вереник.

За Кели Тејлор ова е прва книга. Постигнува голем успех! Книгата „Рајот може да почека“ за една година е преведена на 13 јазици, меѓу кои и на македонски, освојува 5 награди, од кои две се за книга на годината.

Бидете и вие дел од многуте задоволните читатели.

Македонската издавачката куќа на книгата „Рајот може да почека“ со кратко видео за оваа книга:


автор: Stojkoska Monika

Оваа вест е прочитана 3023 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

11 август

11 август

Во 1999 година настанало потполно затемнување на Сонцето какво во Британија не било видено од 1927, а во Европа од 1990 година.

© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус