Позитива, Статии

Рецепт за љубов

24 јуни, 17:50

Само храбрите нека продолжат со читање.

 

 

 

 

 

Состојки:

  • 1 чаша романтика
  • 1 хумор
  • 2 полни лажици уживање
  • 1 кг приврзаност
  • 3 кг доверба
  • 1 чаша почит
  • ½ чаша споделување
  • 1 чаша нежност
  • ¾ чаша трпение

Подготовка:

Комбинирајте ги сите состојки заедно и ќе го добиете посакуваниот рецепт.

Ем вкусно, ем убаво!


автор: Stojkoska Monika

Оваа вест е прочитана 4817 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

19 Мај

19 Мај
Во 1962 година во САД, светски познатата пејачка Мерлин Монро, во чест на 45 - от роденден на тогашниот претседател Џорџ Кенеди, го испеа препевот на песната „Happy Birthday Mr. President”
© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус