Животен стил, Хороскоп и Нумерологија

Хороскоп според Маите - Sac

19 јули, 04:56

 

 

 

 

 

 

Sac: родени од 11 февруари до 2 март

Значење на симболот: Бела бура, жаба, север

Карaктеристики на личноста: Лицата родени во знакот на Sac се луѓе кои имаат способност да извлечат најмногу од раното утро. Токму утрото е моќно време за нив и доколку се отворат себеси и најдат време за размислување рано наутро, голема мудрост може да ги исполни токму во раните утрински часови. Жабата е животно кое симболично ги претставува лицата родени во овој знак. Жабата може лесно и брзо да се приспособи на промените и без многу напор да скокне. Така и овие лица може лесно да скокнат од едно ниво на свесност на друго и немаат проблеми да се прилагодат на промените. Нивната моќ лежи токму во промените, па секоја промена треба да ја пречекаат со раширени раце.
Главен правец на овие лица е север.


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 1486 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

8 Декември

8 Декември

Во 1980 година, поранешниот член на Битлси, Џон Ленон бил застрелан од непознат напаѓач.

© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус