Серија

„Сите го сакаат Рејмонд“

31 мај, 07:22

„Сите го сакаат Рејмонд“ е американска телевизиска серија во 9 сезони, со вкупно 210 епизоди. Во главните улоги настапуваат: Реј Романо, Патриција Хејтон, Бред Гарет, Дорис Робертс и Питер Бојл.

Реј е човек кој не ги сфаќа сериозно работите и се однесува на интересен начин кој ќе ве насмее. Работи како спортски новинар за еден весник, а неговата жена има задача да се грижи за него и за децата, а почесто и за неговио чуден брат и неговите родители.

И покрај тоа што не ги сфаќа работите, Реј е секогаш во средината на проблемот. Што и да прави, едноставно сите го сакаат него.


автор: Stojkoska Monika

Оваа вест е прочитана 3911 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

7 Декември

7 Декември
Во 1914 година во Европа, започнала Првата светска војна, позната во историјата уште и како Големата војна и Војната на нациите. Во бојните полиња кои ги имало насекаде низ Европа, биле мобилизирани н
© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус