Позитива, Мисли

Шест работи кои не се купуваат со пари

07 ноември, 01:56

 

 

 

 

 

 

Постојат многу работи кои можат да се купат со пари.
Проблемот е во тоа што многу луѓе особено „сезнајковците” мислат дека сѐ може да се купи со пари. 
Но паметните луѓе и оние кои ги разбрале смислата и мудроста на животот знаат дека со пари не можат да се купат:

- љубов
- соништа
- пријатели
- исполнети желби
- среќа и 
- време

Зошто тогаш е потребно да се трча по пари и големи заработки, кога најубавите и највредните работи во животот се бесплатни и ни се на дофат на сите? 


автор: Jakimova Jasmina

Оваа вест е прочитана 2185 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

12 август

12 август

Во 30 година п.н.е. починала Клеопатра, последената вледетелка на Птоломејската династија.

© 2020 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус