Животен стил, Хороскоп и Нумерологија

Хороскоп според Маите - Sip

19 јули, 03:16

 

 

 

 

 

 

Sip: родени од 4 до 23 септември

Значење на симболот: Црвено небо, елен, црвена бура

Карaктеристики на личноста: Лицата родени во знакот на Sip имаат слични карактеристики како оние во знакот на Keh. Поврзани се со воздухот и огнот. Нивно животно е еленот, симбол на грациозноста и поврзаноста со шумите и природата, како и на племенитоста. Црвената боја е боја на моќта за овие лица.

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 1419 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

8 Декември

8 Декември

Во 1980 година, поранешниот член на Битлси, Џон Ленон бил застрелан од непознат напаѓач.

© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус