Сподели радост

06 април, 06:29

Илјадници свеќи може да се запалат од една иста свеќа, а притоа да не ѝ се намали животниот век.
Радоста никогаш не се намалува со споделување.

 

Далај Лама

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 3506 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

18 Мај

18 Мај
Во 1872 година во селото Влахи, Мелничко, во Пиринска Македонија, денешна Бугарија, е роден Јане Сандански, еден од најистакнатите македонски револуционери, познат и почитуван војвода и одличен раково
© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус