Позитива, Мисли

Среќата е како пеперутките

31 октомври, 06:42

Среќата е како пеперутките. Ако трчаш по нив, тие бегаат, ако чекаш, смирено сами доаѓаат кај тебе.

Бидете смирени и имајте трпение. Она што е за вас ќе си дојде.


автор: Stojkoska Monika

Оваа вест е прочитана 5297 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

12 август

12 август

Во 30 година п.н.е. починала Клеопатра, последената вледетелка на Птоломејската династија.

© 2020 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус