Среќата е ...

14 октомври, 11:50

Среќата не е нешто што може да се планира за во иднината. Таа е нешто што се создава во сегашноста, во секој еден миг од животот.

Направете го секој миг посебен и радувајте му се на животот со полно срце и чиста љубов


автор: Jakimova Jasmina

Оваа вест е прочитана 1300 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

Тиквата – основа за лечење на најтешките заболувања

2019-09-30 06:13:00
Тиквата – основа за лечење на најтешките заболувања
Семките од тиквата имаат значаен терапевтски ефект. Помагаат за уништување на цревни паразити, ги чистат крвните садови, го регулираат нивото на холестерол и ја стимулираат работата на бубрезите.

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

23 Октомври

23 Октомври

Во 1940 - та година во Бразил е роден Пеле, најголемиот фудбалер на сите времиња.

© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус