Животен стил, Кујна, Мали кујнски совети

Што да правите со лошите кори?

23 јули, 06:25

Кога испробувате нови рецепти, се случува корите да не ги испечете убаво. Наместо да се разочарувате и да ги исфрлите, можете да направите вкусни бомбици. Искршете ја кората на ситни парченца и ставете ја во поголем сад, додадете пудинг сварен со млеко и 1-2 чоколади за готвење. Состојките добро измешајте ги и од нив направете мали топченца. Може веднаш да ги валкате во кокос или мелени ореви. Или ставете ги да замрзнат и едно по едно мрцкајте ги во чоколада. Поради ладноста на точенцата чоколадата веднаш ќе се стврдне.


автор: Stojkoska Monika

Оваа вест е прочитана 2054 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

8 Декември

8 Декември

Во 1980 година, поранешниот член на Битлси, Џон Ленон бил застрелан од непознат напаѓач.

© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус