Позитива, Инспиративни слики

Што е лутината?

06 јуни, 06:12

Лутината и гневот се како парчиња жежок јаглен кои ги држиш во рацете сакајќи да ги фрлиш врз некого. Иако не се наменети за тебе, токму ти ќе се изгориш.


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 1888 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

19 Мај

19 Мај
Во 1962 година во САД, светски познатата пејачка Мерлин Монро, во чест на 45 - от роденден на тогашниот претседател Џорџ Кенеди, го испеа препевот на песната „Happy Birthday Mr. President”
© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус