Позитива, Мисли

Што му е потребно на светот?

22 јануари, 07:11

На светот не му требаат повеќе планини кои треба да се искачуваат и освојуваат, повеќе мориња кои треба да се препловуваат, или повеќе ѕвезди кои посјајно ќе светат ...

Она што му треба на светот се повеќе искрени и чесни насмевки ...


автор: Jakimova Jasmina

Оваа вест е прочитана 1682 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

9 август

9 август
Свети Климент Охридски оставил големо книжевно богатство. Автор е на поучните слова „Св. Ѓорги”, „Св. Тома” и „Св. Антониј”, како и слова посветени на Богородица и
© 2020 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус