Позитива, Мисли

Свеќа

25 септември, 06:59

Не е важно колку долго во собата било мрак, дали една секунда, еден час, еден ден, една недела, еден месец, една година или еден век. Штом ја запалиш свеќата сè изгледа како никогаш да не било мрак. 

Истото важи и за нас луѓето, колку долго и да сме живееле затворени во нашиот свет, штом ги срушиме границите ништо повеќе нема да не спречува.


автор: Stojkoska Monika

Оваа вест е прочитана 718 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

Благи кифлички со пиво

2015-01-18 08:46:03
Благи кифлички со пиво

Благи кифлички со пиво - одличен десерт за после ручек.

© 2015 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус