Позитива, Мисли

Светот е доволно голем

30 октомври, 06:29

„Светот е доволно голем за да се задоволат потребите на секој човек, но премногу мал за да се задоволи човечката лакомост”.

-Махатма Ганди-

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 1355 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

11 август

11 август

Во 1999 година настанало потполно затемнување на Сонцето какво во Британија не било видено од 1927, а во Европа од 1990 година.

© 2020 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус