Техно Свет

Nokia N9

10 август, 13:01

Најважната карактеристика на овој смартфон Nokia N9 е олеснетата комуникација со пријателите, семејството и општо со целиот свет.
Nokia N9 е неверојатно брз и едноставен за употреба. Нема никакви дополнителни копчиња, сè што треба да правите е да „лизгате“ по екранот осетлив на допир.
Камерата од 8MP која е со многу широк агол ви овозможува да правите „шокантни“ фотографии и да снимате клипови во HD резолуција.
Прочитајте повеќе зошто вреди да имате Nokia N9.

http://swipe.nokia.com/


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 583 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НАЈПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус