Техно Свет

Sony Xperia S LT26i, најдобар во својата генерација

26 јули, 16:06

Неговите брзи и ефикасни перформанси, можноста за надградба на оперативниот систем, како и можноста да снимите HD видео се причини зошто секој мора да го има.  

Новиот модел на SONY, Sony Xperia S LT26i е дизајниран во елегантно црна и префинетa бела боја кои само го надополнуваат неговиот беспрекорен изглед.                                                                              

 

 

Карактеристики:

  • димензии на телефонот: 128 x 64 x 10,6 mm
  • тежина: 144 грама
  • резолуција на главниот екран: 720 x 1280 пиксели
  • резолуција на главната камера: 4000 x 3000 пиксели
  • резолуција на помошната камера: 1,3 мега пиксели
  • меморија на телефонот: 32GB внатрешна, 1GB ROM                                          

За повеќе информации: http://www.sonymobile.com/gb/products/phones/xperia-s/


автор: Stojkoska Monika

Оваа вест е прочитана 563 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НАЈПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус