Техно Свет, Автомобили

Топ 5 автомобили на авто саемот во Париз

06 октомври, 06:22

Љубителите на автомобилите деновиве имаа можност да уживаат во најновите модели на некои од најзвучните автомобилски имиња, прикажани на авто - саемот во Париз.

Најновите модели на Фиат, Рено, Ролс Ројс, Мазда и Ламборџини се само дел од автомобилите кои го збогатија парискиот саем.

Порталот Telegraph cars направи интересно видео на кое се прикажани топ 5-те автомобили кои заслужуваат најголемо внимание на саемот во Париз.

Еве што издвоија од Telegraph cars.

Jaguar XE

Топ 5 автомобили на авто саемот во Париз, Фиат, Рено, Ролс Ројс, Мазда, Ламборџини, Mercedes AMG GT, Volvo XC90, Mazda MX5, Land Rover Discovery Sport
75% алуминиум кој гарантира помала тежина и прецизно управување.

Mercedes AMG GT

Топ 5 автомобили на авто саемот во Париз, Фиат, Рено, Ролс Ројс, Мазда, Ламборџини, Mercedes AMG GT, Volvo XC90, Mazda MX5, Land Rover Discovery Sport
Опремен со двоен турбо V8, овој убавец развива брзина од 60 км/ч за 3,8 секунди.

Land Rover Discovery Sport

Топ 5 автомобили на авто саемот во Париз, Фиат, Рено, Ролс Ројс, Мазда, Ламборџини, Mercedes AMG GT, Volvo XC90, Mazda MX5, Land Rover Discovery Sport
Активна суспензија, одличен за оф-роуд терени и опремен со седишта за седум лица, новиот Ровер е наменет за вистинско уживање во возењето.

Volvo XC90

Топ 5 автомобили на авто саемот во Париз, Фиат, Рено, Ролс Ројс, Мазда, Ламборџини, Mercedes AMG GT, Volvo XC90, Mazda MX5, Land Rover Discovery Sport
Волво го претстави најновиот хибрид кој на 100 километри троши околу 2,5 литри гориво.

Mazda MX5

Топ 5 автомобили на авто саемот во Париз, Фиат, Рено, Ролс Ројс, Мазда, Ламборџини, Mercedes AMG GT, Volvo XC90, Mazda MX5, Land Rover Discovery Sport
Најновото од Мазда, кабриолетот MX5 се очекува да чини нешто помалку од 25 000 евра.

 

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 2936 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

Божиќни и новогодишни салвети

2020-01-04 00:09:00
Божиќни и новогодишни салвети
Во пресрет на празниците кои ни доаѓаат Божиќ и Нова година, како и во пресрет на многубројните зимски слави, имендени и родендени ви претставуваме интересни, декоративни и уникатни салвети, кои допол

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

16 Февруари

16 Февруари

Во 1979 година е роден италијанскиот мотоциклист Валентино Роси. 

© 2020 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус