Убава наша

Македонија низ најубавата филмска музика

09 март, 06:03

Почувствувајте ја душата на Македонија низ звуците на Кирил Џајковски.

Создадена со многу љубов, во исто време традиционална и модерна, на моменти мистична, музиката на Џајковски ве води на места каде сонот се меша со јавето, ве обзема и ви ја полни душата.

Уживајте во звуците од најубавата македонска филмска музика и дозволете да ве понесе нивната сила и енергија.

 

„Големата вода”

 

„Прашина”


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 5974 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

7 Декември

7 Декември
Во 1914 година во Европа, започнала Првата светска војна, позната во историјата уште и како Големата војна и Војната на нациите. Во бојните полиња кои ги имало насекаде низ Европа, биле мобилизирани н
© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус