Убава наша

Македонија низ снежни разгледници

08 декември, 00:27

Белата покривка, крцкањето на снегот под нозете и танцот на снегулките се посебно уживање за љубителите на зимската идила.

Годинава снегот како да нè заборави, па барем преку фотографии да се потсетиме и да уживаме во убавините на нашата земја.

Убава е нашата Македонија во секое годишно време, но сончевите зимски денови и белината која ја обвиткала природата како да му даваат посебна убавина на секое делче од нашата земја.

За сите љубители на зимата, Македонија низ снежни разгледници.

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 7586 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

8 Декември

8 Декември

Во 1980 година, поранешниот член на Битлси, Џон Ленон бил застрелан од непознат напаѓач.

© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус