Убава наша

Македонски песни за душата

16 октомври, 05:54

Сигурно сите сте ја почувствувале моќта на македонскиот мелос кога на некоја свадба започнува бавно оро, се нижат тивките звуци на мелодијата, а потоа доаѓа рефренот и ве поткрева, ви ја полни душата, ве понесува, а вие пеете од срце и посакувате песната да нема крај.

Тоа е македонската песна за душата, музика која ви дава крилја, зборови кои ве исполнуваат...

Само за ваше задоволство издвоивме неколку песни кои ќе ви го разубават денот. Каде и да сте, што и да правите, слушнете ги, запејте ги од срце, па и заиграјте ако тоа ви причинува задоволство.

До следните разгледници од Македонија, имајте денови исполнети со радост и топлина.

 

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 6315 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

9 Февруари

9 Февруари

Во 1974 година е родена американската актерка и модел Амбер Валета. 

© 2023 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус