Убави нешта

Боите на Африка

18 јули, 06:43

Дивината на Африка, саваните, звуците на животните, можноста да се доживее сафари и да се биде дел од природата се вистински предизвик за авантуристите кои можат да си дозволат патување низ оваа прекрасна земја.

За нас останатите, за кои Африка е премногу далечна и недостижна, тука се фотографиите кои ќе нè однесат далеку, ќе ни ги доловат боите на Африка, убавината на зајдисонцето, па дури и звуците кои како да се пренесуваат низ овие прекрасни фотографии.

Уживајте во ноќното сафари низ Африка.


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 1743 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НАЈПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус