Убави нешта

Скулптури отсечени од парче хартија

17 јануари, 05:34

Човековата креативност ги надминува сите граници на очекуваното.

Сé што му е потребно на данскиот уметник Peter Callesen за создавање на неверојатно убавите дела, се лист хартија во А4 формат и ножички.

Со сечење и превиткување, Peter Callesen на хартијата ѝ дава живот, ѝ дава тридимензионален облик и доловува некои настани и случувања од секојдневниот живот.

Не се потребни многу зборови за да се долови убавината на уметничките дела.

Ве оставаме да ги погледнете делата и да уживате во нив.


автор: Jakimova Jasmina

Оваа вест е прочитана 4906 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

8 Декември

8 Декември

Во 1980 година, поранешниот член на Битлси, Џон Ленон бил застрелан од непознат напаѓач.

© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус