Убави нешта

Улична уметност

26 април, 09:25

Зелениот тепих во Франција е дело на уметникот Gaelle Villedary кој заедно со група уметници го разубавија малото гратче Jaujac во Франција.

Тепихот кој се протега низ улиците и центарот на Jaujac е природна трева, поставена за да се одбележи 10 годишнината од проектот на градот за развој на уметноста.

Оваа креативна улична уметност внесе свежина и природна убавина меѓу градските ѕидови, а погледот на зелениот тепих е вистинско уживање за љубителите на уметноста и убавината.

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 2259 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

14 април

14 април

На денешен ден се навршуваат 17 години од смртта на Видое Подгорец, еден од најплодните македонски писатели, поет, романсиер, патописец и раскажувач.

© 2024 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус