Убави нешта

Уметност од снег

13 јануари, 02:57

Познатиот уметник од Јужна Англија, Симон Бек, се сети да го искористи снегот за да направи прекрасни уметнички дела.
Станува збор за неверојатни уметнички цртежи кои изгледаат како да се направени од некоја машина, а не од човек.

Бек за правењето на цртежите користи обични мали скии кои ги носат Ескимите, за да не пропаѓаат во снегот. Првичниот план за цртежот го прави на лист хартија и потоа потребни му се скоро 10 часа за да ја реализира замислата на снег.

Цртежите се направени на падините на француските Алпи каде Бек има вила каде го поминува поголемиот дел од зимата.

Погледнете за што станува збор.

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 2560 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

8 Декември

8 Декември

Во 1980 година, поранешниот член на Битлси, Џон Ленон бил застрелан од непознат напаѓач.

© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус