Позитива, Мисли

Убавината на животот

25 мај, 06:25

Ако засадам семе, тоа ќе израсне во прекрасен цвет.
Ако некого подучам, и тој ќе се стекне со знаење.
Ако некому подарам искрена насмевка, насмевката ќе ми биде возвратена.
Ете во тоа е убавината на животот исполнет со позитивна енергија!

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 2949 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

9 август

9 август
Свети Климент Охридски оставил големо книжевно богатство. Автор е на поучните слова „Св. Ѓорги”, „Св. Тома” и „Св. Антониј”, како и слова посветени на Богородица и
© 2020 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус