Животен стил

Велигденски корпиња за чоколадни јајца

10 април, 00:05

Покажете ја својата креативност и израдувајте ги најмалите, но и сите оние кои ќе ви дојдат на гости за велигденските празници.

Направете слатки корпиња од хартија во облик на морковчиња, ставете ги на масата и наполнете ги со чоколадни јајца, па секој ќе може да ужива во веселите декорации, а и да се послужи со чоколадно јајце.

Постапката е едноставна, само залепете ја хартијата во облик на морков, со фломастер направете ги шарите на морковот и додадете го зелениот дел.

Пријатна работа!

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 3360 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

28 Мај

28 Мај
Во 1968 година во Мелбурн, Австралија, е родена мега популарната пејачка Кајли Миног, која пред да почне да се занимава со музика беше омилена ТВ актерка која се појавуваше во разни серии и филмови.
© 2020 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус