Животен стил

Велигденски корпиња за чоколадни јајца

10 април, 00:05

Покажете ја својата креативност и израдувајте ги најмалите, но и сите оние кои ќе ви дојдат на гости за велигденските празници.

Направете слатки корпиња од хартија во облик на морковчиња, ставете ги на масата и наполнете ги со чоколадни јајца, па секој ќе може да ужива во веселите декорации, а и да се послужи со чоколадно јајце.

Постапката е едноставна, само залепете ја хартијата во облик на морков, со фломастер направете ги шарите на морковот и додадете го зелениот дел.

Пријатна работа!

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 4475 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

14 април

14 април

На денешен ден се навршуваат 17 години од смртта на Видое Подгорец, еден од најплодните македонски писатели, поет, романсиер, патописец и раскажувач.

© 2024 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус