Занимливост, Мистерии

Верувате ли во вонземјани?

15 септември, 06:00

 

 

 

 

 

 

Иако нивното постоење сè уште не е докажано, сепак, не можеме а да не се запрашаме дали навистина постојат вонземјани. 

Што мислите, колкава е можноста од сите познати и непознати планети,  да има интелигентен живот само на нашата? 

Снимките на НЛО, приказните на луѓе кои имале контакт со вонземјани и слични докази од поново време и не се баш веродостојни. Со можностите на техниката лесно може да се направат лажни снимки и да се измислуваат приказни. 

Она што сигурно не е лажно и навистина постои се пештерските цртежи насекаде низ светот, древни, неверојатни, цртежи на кои јасно се гледаат вселенски летала, космонаути, суштества кои како да не се од оваа планета... 

Ако овие цртежи не значат ништо, зошто древните народи би вложиле толку труд за да ги направат? 

Ако никогаш не виделе вселенски летала, зошто им посветиле толку внимание во своите цртежи? 

Дали оствариле контакт со вонземјани, па оттука произлегуваат цртежите на летала и необични суштества? 

Човекот отсекогаш тежнеел да остави записи кои ќе сведочат за негово постоење и неговите  животни искуства.

Ова се записите на древните цивилизации. 

Погледнете внимателно, можеби нивните приказни ќе ви одговорат на прашањето: ,,Дали сме сами?”

 

 


автор: Jakimova Jasmina

Оваа вест е прочитана 1892 пати.

Коментари [1]

bmrhgj

Во мојата прво објавена книга за вонземен живот тоа е нагивестено, а во втората готова е еднопставно објаснето како следело создавањето на животот...

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

12 август

12 август

Во 30 година п.н.е. починала Клеопатра, последената вледетелка на Птоломејската династија.

© 2020 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус