Вицотека

Дневникот на Мујо

24 април, 04:53

Во дневникот на Мујо пишува:

„Денес е 24 Октомври. Веќе неколку дена врнат поројни дождови. Фата е тажна. Постојано гледа низ прозорецот. Се плашам, ако продолжи да врне ќе морам да ја пуштам внатре.“


автор: Stojkoska Monika

Оваа вест е прочитана 1851 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НАЈПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус