Вицотека

Негативни броеви

21 мај, 03:47

Синот на некој полицаец на школо учел за негативни броеви.
Но бидејќи ништо не му било јасно, го замолил неговиот татко да му објасни.
Таткото му објаснил вака:
- Види сега, во еден автобус имаш 5 патници. На следната автобуска постојка излегуваат 7 од нив. Значи ќе треба да влезат уште двајца за автобусот да биде празен, ме разбра?

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 2655 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НАЈПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус