Вицотека

Плавуши во театар

15 јуни, 01:48

Одат две плавуши во театар и прашуваат на каса:

- Извинете, имате карти?

Касиерката прашува: За Хамлет?

- Не, не, за нас.


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 1848 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НАЈПОПУЛАРНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО

© 2019 MOJ PORTAL  All Rights Reserved.   изработено од Асидус