Видео кое ќе ве остави без здив

02 ноември, 06:34

Дека сурфањето е навистина опасен и тежок спорт, ќе ви покаже следното видео.

Шест минутното видео е дело на снимателот Крис Брајан чија што специјалност е токму снимањето на професионалните сурфери ширум светот.

За да ја долови вистинската магија на брановите, храброста на сурферите, како и опасноста со која се соочуваат, Крис користи многу квалитетна опрема за снимање која чини околу 230 000 долари.

Снимката е забавена со цел да се прикаже секоја секунда од движењето на огромната маса вода и секако, секое движење на сурферот низ брановите.

Сурферите кои ќе ги видите се некои од најдобрите во светот.
Уживајте!

 

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 1552 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


НА ДЕНЕШЕН ДЕН

18 Мај

18 Мај
Во 1872 година во селото Влахи, Мелничко, во Пиринска Македонија, денешна Бугарија, е роден Јане Сандански, еден од најистакнатите македонски револуционери, познат и почитуван војвода и одличен раково
© 2022 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус