Позитива, Мисли

Вистинската добрина

31 мај, 10:33

Вистинската добрина никогаш не бара нешто за возврат. Таа е како дождовните облаци кои ја напојуваат жедната земја и ѝ даваат живот, без очекувања дека добрината ќе им биде возвратена.

 


автор: Stojanovska Elena

Оваа вест е прочитана 2162 пати.

Коментари [0]

Додади коментар


Безбедносен Код:
Security Image  Освежи

Коментар


ПОПУЛАРНО

НА ДЕНЕШЕН ДЕН

1 Јули

1 Јули

Во 1967 година во Куманово е роден Тони Михајловски, македонски актер, водител и шоумен. 

© 2020 МОЈ ПОРТАЛ  Сите права се заштитени.   изработено од Асидус